Enter your keyword

Anaokulu

2018 – 2019 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI İÇİN KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR

Anaokulumuz 6 yaş grubunu kapsayan önemli bir bölümümüzdür

En genç öğrencilerimize dikkatlice hazırlanıp planlanmış eğitim ve öğretim sunar
Bu dönemde her öğrencilerimizin gelişimi dikkatlice gözlemlenmekte ve günü gününe gözlem defterine işlenmektedir. Okulumuzda elit eğitim ve öğretim ortamları oluşturmak ana hedefimizdir.
Öğrencilerimizin sosyal-duygusal, zihinsel, dil, fiziksel ve yaratıcı gelişimlerini kapsayan anaokul programımız;

Temel alanlar:
Bireysel, Sosyal ve Duygusal Gelişim
Dil ve İletişim Bütünlüğü
Fiziksel Gelişim

Özel alanlar:
Okuma
Matematik
Sanat ve Tasarım
Çevreyi Anlama

Öğrencilerimizin kendilerini iyi hissetmesi ve tam potansiyellerine ulaşmaları bizler için önceliklidir
Tüm okul kadromuz, öğrencinin aktif ve sürekli öğrenen olması için desteklenmesinde önemli rol üstlenmektedir.
Ev ve okul işbirliği ile ; Sizinle ve çocuğunuzla birlikte yakından çalışmanın, çocuğunuzun yaşam boyu öğrenen birey olma yolunda mükemmel bir temel oluşturacağına inanıyoruz.

Ana Okulundaki Felsefemiz;
Çocuklar doğal birer sorgulayıcıdırlar ve özgün, farklı öğrenme ortamları sağlanırsa ve akranları ile etkili iletişime geçebilirlerse kendi bilgilerini geliştirebileceklerdir.
Çoklu zekaya sahip olan çocuklar farklı yollarla öğrenirler. Çocukların doğalarında iletişime geçme, çevrelerinde olup biten hakkında yorum yapabilme yeteneğine sahip ve benzersiz bir bireyler olduğuna inanıyoruz.
Veliler rol modeli olarak çocuklarının bağımsız birey olmalarında ve öz-kontrol gelişime önemli katkı sağlamaktadırlar.
Velilerimizin çocuklarının anadil gelişiminde çok önemli olduğuna inanıyor ve okul hayatında paylaşılan materyallerin onlar tarafından da öğrenciye okunmasını, yardımcı olmalarını teşvik ediyoruz.
Öğretmenlerimiz, öğrencilerin kendilerini emin ve güvende hissedecekleri yaklaşımda, öz güveni biçimlendiren ve kendilerini yeterli görmeleri için çalışırlar. Öğretmenler uzmanlıklarını kullanarak,özgün öğretim ortamları ile öğrencilerin kişisel ihtiyaçlarına cevap verirler. Öğretmenler öğrencilere geri bildirimlerle, hedeflerini güncellettirilerek gelişimleri hakkında farkındalık oluştururlar.